08:59 / E Enjte, 22 Gusht 2019

Shkuan për vjedhur dru, përleshen me rojën e pyllit

Një person ka pësuar lëndime tupore pas një përleshje me një rojë pylli, në Vushtrri.

Incidenti ka ndodhur kur dy të lënduarit janë  takuar nga rojat e pyllit derisa ishin duke vjedhur dru.

Të të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor. Të tre personat e përfshirë në rast janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit roja e pyllit është dërguar në mbajtje, kurse dy të të dyshuarit e tjerë janë liruar.