17:26 / E Enjte, 19 Prill 2018

a�?ShpA�rthejnA�a�? tifozA�t e NBA-sA�: Pse duhet ta dijnA� pA�r njA� vdekje basketbollistA�t? (Video)

TifozA�t e NBA-sA� kanA� reaguar ashpA�r pA�r mA�nyrA�n se si LeBron James dhe Kevin Durant u njoftuan pA�r vdekjen e gruas sA� Gregg Popovich.

Gruaja e trajnerit tA� San Antonios, Gregg Popovich, Erin, ndA�rroi jetA� nA� orA�t e hershme tA� mA�ngjesit, transmeton IndeksOnline.

Lajmet filluan tA� qarkullojnA�, por disa lojtarA�t tA� NBA-sA� nuk ishin nA� dijeni pA�r kA�tA�, si; LeBron James dhe Kevin Durant.

Por, pas ndeshjes; Cavaliers 100 a�� 97 Indiana Pacers, gazetarja e a�?TNTa�?, Allie LaForce ia dha lajmin Jamesit, pA�r vdekjen e gruas sA� trajnerit amerikan.

James reagoi shumA� rA�ndA� pasi mori lajmin, kurse tifozA�t kanA� a�?shpA�rthyera�? dhe kanA� fyer rA�ndA� gazetaren.

a�?E di qA� po jetojmA� nA� botA�n dixhitale, por jo cdo lajm duhet tA� transmetohet. Nuk kam nevojA� qA� unA� ta shoh reagimin e Durantit dhe Jamesit pA�r vdekjen e gruas sA� Popovichita�?, shkroi njA� tifoz.

a�?Pse duhet qA� kA�ta basketbollist tA� njoftohen pA�r kA�tA� lajm?a�?.

a�?I shokuar me kA�tA� gjest tA� gazetares. James duhej ta��i gA�zoj fitores e jo tA� merrte lajme qA� si takojnA�a�?.

Erin Popovich, ishte martuar me Gregg para shumA� vjetA�sh dhe kishin katA�r fA�mijA�. Gregg ka trajnuar San Antonio Spurs qA� nga viti 1996./IndeksOnline/