14:03 / E Hënë, 12 Mars 2018 / indeksADMonline

Shpërthimi në Tiranë, i plagosuri montonte mina në celular (Foto)

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me shpërthimin që ndodhi sot pranë Drejtorisë së Higjenës në Tiranë.

Gentian Hoxha 26-vjec, pronar i një dyqani celularësh u lëndua teksa ishte duke punuar në tavolinën e punës.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se ai ishte duke montuar një minë me celular dhe i ka shpërthyer në dorë.

Dera e jashtme e dyqanit ishte e mbyllur në momentin kur ndodhi shpërthimi, duke rritur akoma më shumë dyshimet.

Si pasojë e shpërthimit të fuqishëm, mësohet se i riu i cili është dërguar me urgjencë tek Trauma ka humbur gishtërinjtë, ndërsa dyqani ka pësuar dëme të shumta materiale. /albeu.com/