21:01 / E Hënë, 25 Qershor 2018 / indeksADMonline

Shqiptarët fillojnë t’i mbledhin 25 mijë dollarë për Xhakën dhe Shaqirin (Foto)

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri u dënuan nga shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA me vetëm 25 mijë franga (nga 10 mijë secili).

FIFA ka dënuar yjet kosovarë për shkak të festimeve me shqiponjë në ndeshjen ndaj Serbisë, shkruan IndeksOnline.

Gjesti i tyre bëri krenarë mjera tifozë shqiptarë, prandaj këta të fundit dëshirojnë t’ia bëjnë një nderë Xhakës dhe Shaqirit.

Në faqen zyrtare “Gofundme”, është hapur një donacion për t’i grumbulluar plotë 25 mijë dollarë, që do t’i ndihmojnë Xhakës dhe Shaqirit ta shlyejnë dënimin e marrë nga FIFA.

Deri më tani në këtë sajt janë grumbulluar plotë 1340 dollarë./IndeksOnline/

https://www.gofundme.com/xhaka-shaqiri-and-lichststeriner – LINKU