12:21 / E Shtunë, 07 Korrik 2018

Shqiptari përleshet me ariun, i preu rrugën kur po shkonte në punë (Foto)

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në qytetin e Kukësit mëngjesin e sotëm, ku një burrë është përleshur me një ari.

Ka qenë 36 vjeçari, Shehap Dafku personi që është përballur me krijesën e madhe dhe të egër, teksa ka qenë duke shkuar në punë si çdo ditë tjetër.

Vetë burri ka treguar se ariu i ka zënë rrugën dhe e ka sulmuar. Si pasojë e përleshjes, 36 vjeçari ka pësuar dëmtime në pjesë të ndryshme të trupit dhe në njësin sy.

Ai ndodhët në spitalin e Kukësit, fatmirësiht është jashë rrezikut për jetë.