17:36 / E Diele, 21 Janar 2018 / indeksADMonline

S’ka të forte për Bayernin në Bundesligë (Video)

Bayern Munchen ka shënuar fitore të rëndësishme në ndeshjen e xhiros së 19-të të Bundesligës.

Bavarezët kanë mposhtur Werder Bremenin në Alianz Arena me rezultat 4-2.

Golat për Bayernin i shënuan dy Muller dhe dy Leëandoëski.

Ndërsa për Werderin shënuan Gondorf dhe një autogol i Niklas Suele.

Bayerni me këtë fitore është e para në Bundesligë me 47 pikë, 16 më shumë se Lverkuseni dhe Leipzigu. /IndeksOnline/