20:09 / E Diele, 03 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Skandal: Shqipëria fiton Medaljen e Artë, paraqitet me flamur kinez (Foto)

Romela Begaj arriti që të fitoj medaljen e artë në peshëngritje në Kampionatin Botëror.

Mirëpo ky sukses zbehet kur ngrihet flamuri i sportistëve që janë në podium.

Flamuri shqiptar është një prodhim “kinez” i cili nuk i afrohet atij të vërtetë.

Përveç kësaj, përmasat e flamurit janë shumë të vogla në krahasim me ata kundërshtar, të Kolumbisë dhe Amerikës. /IndeksOnline/

Temat: