15:58 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Stadiumi i njohur bëhet pluhur për 15 sekonda (Video)

Njëri nga stadiumet më të mëdha në Amerikë, Georgia Dome është shkatërruar në sy të shumë njerëzve.

Stadiumi u bë pluhur brenda pak sekondash, duke bërë që Atalanta Falcon deh Atalanta United të zhvendosen te stadiumi i ri me vlerë 1.6 miliardë euro.

Stadiumi u ndërtua në vitin 1992 dhe priti dy Super Bowls dhe ndeshjet e basketbollit në Olimpiadën e vitit 1992. /IndeksOnline/