15:08 / E Diele, 21 Prill 2024 / mp

Sulmi në Sidnei: Foshnja e lënduar në sulmin në qendër tregtare largohet nga spitali

Një vogëlushe e plagosur në sulmin me thikë në një qendër tregtare në Sidnei është liruar nga spitali.

Vajza nëntë muajshe e Ashlee Good, e cila vdiq duke e mbrojtur atë, do të vazhdojë të marrë kujdes nga klinicistët, tha një zyrtar shëndetësor, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Vajza iu nënshtrua një operacioni në Spitalin e Fëmijëve të Sidneit pasi pësoi lëndime në gjoks dhe krah.

Gjashtë persona u vranë më 13 prill në sulmin në qendrën tregtare Westfield Bondi Junction, pesë prej tyre gra.