12:03 / E Diele, 29 Mars 2020

Suzuki Jimny vs Mercedes AMG G63, garë malore

Një garë më ndryshe se sa ato që jemi mësuar t’i shohim zakonishtë është bërë në mes dy veturave që mund të konsiderohen si ‘bisha’.

Suzuki Jimny dhe Mercedes AMG G3 kanë bërë një garë shumë interesante malore, transmeton IndeksOnline.

Në këtë garë rrugët ishin mjaftë të vështirë për plot me gropa e baltë.

Mirëpo garën që nga fillim e dominoi Mercedes./IndeksOnline/.