09:41 / E Martë, 01 Maj 2018 / indeksADMonline

Synimi kryesor i Galatasarayt në afatin veror: Rolando! (Foto)

Galatasaray është afër ta fitojë Superligën e Turqisë. Dhe për ta mbrojtur titullin (në rast të triumfit) dëshiron të bëjë disa transferime.

Synimi kryesor i klubit turk duket se do të jetë mbrojtësi, Rolando, shkruan IndeksOnline.

32-vjeçari ishte pjesë e Portos deri në vitin 2015, por ai iu bashkua Marseilles – dhe bëri afro 80 paraqitje duke shënuar 6 gola.

Sipas njoftimeve të “Le10Sport”, Galata tashmë ka nisur kontaktet me Rolandon, i cili me shumë gjasa do të largohet nga Franca në fund të këtij sezoni.

Rolando ka një karrierë të mirë profesionale, pasi ka qenë pjesë e skuadrave, si; Belenenses, Porto, Napoli, Inter dhe Anderlecht./IndeksOnline/