00:19 / E Shtunë, 23 Qershor 2018 / indeksADMonline

“Të q**sha robt, rrugaç”, Rama s’përmbahet me sharje e fyerje për qytetarin

Kryeministri Rama rrallëherë i pranon hapur krikat që i bëhen lidhur me qeverisjen e j, për të mos thënë kurrë.

Në takimet që organzion me qytetarët nuk kanë qenë të pakta kur ka përdorur aësinë e j arkuluese për t’ju përgjigjur qytetarëve të thjeshtë që i ankohen për problemet e shumta.

Mirëpo ditën e sotme një rast i pazakontë ka ndodhur me një qytetar, i cili i ka dërguar mesazh në numrin e j. I gjendur i papërgatur qytetari nuk e priste telfonatën e Ramës si përgjigje, ndërsa ka marrë prej j sharje dhe ofendime të shumta, të cilat i ka dërguar në redaksinë e JOQ.al.

Ai ka dërguar edhe mesazhin ku i shkruan Ramës se duhet ta bëjnë këtë vend dhe të mos vjedhin më. Ndërsa pas pak minutash ka marrë telefonatën nga një numër anonim ku u përgjigj zëri i Ramës.

Mirëpo në audion e regjistruar kryeministri i përgjigjet:

Çfarë vodha unë mor të q**sha robt. Mor rrugaç, mor maskara.”

Qytetari shkruan në mesazhin e j për JOQ.al: Përshendetje, i dergova sot kete sms kryeministrit.

Degjo videon  se si më shan me fjalor rruge. Me mori telefon se i dhembi fjala vjedhie. Rregjistrim e bera nga nje telefon tjeter me shpejtsi se nuk e prisja te me merte telefon.”

“Të q**sha robt, maskara”, Rama ofendon qytetarin se i çoi mesazh on Vidnews.