10:46 / E Enjte, 16 Shkurt 2023 / B O

Të shtunën në Zvicër përurohet libri i ri i poetit të njohur shqiptar

Poeti i njohur shqiptar, Haki Latifi do të përurojë librin e tij të ri me poezi “Rrënjët e fisit të lashtë”.

Libri do të përurohet nën organizimin e Shoqatës së Intelektualëve në Zvicër dhe Shoqatës Humanitare Kulturore „Salih Çekaj“ në Zvicër,
NË DERENDINGEN TË SOLOTHURNIT PËRUROHET LIBRI „RRËNJET E FISIT TË LASHTË“ TË AUTORIT HAKI LATIFI

Përurimi do të mbahet të shtunën, më 18 shkurt 2023, ora 16:00, në Sallën e Komunës së Derendingenit/SO.
Adresa:
Hauptstrasse 43
4552 Derendingen/SO