08:20 / E Shtunë, 31 Mars 2018 / indeksADMonline

Të vogël në trup e të mëdhenj në zemër, këta tre djem arrin të shpëtojnë një njeri nga vetëvrasja (Foto)

Bëhet fjalë për Sammy, Shawn dhe Devonte të cilët tash po njihet botërisht për një gjest shumë bujar dhe trimëri.

Këta tre djem po vinin nga shkolla kur kanë gjetur vetën e tyre para një ure kur një njeri po tentonte vetëvrasje.  Ai ishte ulur në pjesë mbrojtëse të urës dhe ishte duke menduar të largohej përfundimisht nga kjo botë.

Por të tre djemtë menduan shpejt dhe u shndërruan në hero, vetëm 12 vjeçar dhe nuk ndjen panik por morën situatën në kontroll.

Ata u munduar ta bindnin që nuk kishte për të hidhej por ai nuk u bind. Në një moment Shawn vrapoi të kërkonte ndihmë, duke ndaluar dy djem për tu ndihmuar.

Kurse tash tre djemtë njihen për trimërinë dhe aftësinë e tyre të gjinden në situata të tilla.

Nëna e Shawn, Carol ka thënë se ndihet shumë e befasuar edhe krenare që djemtë arritën të shpëtojnë jetën e dikujt./Indeksonline/