14:29 / E Mërkurë, 13 Qershor 2018 / indeksADMonline

Dje ishte ditë e vajzave në Gjinekologji

Gjatë ditës së djeshme në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK kanë kryer lindjen 26 nëna.

Një prej tyre ka sjellë në jetë fëmijë binjakë, shkruan Gazeta Shneta.

Por e marta ka qenë ditë e vajzave pasi në raport janë shënuar 18 lindje të gjinisë femërore dhe vetëm nëntë me djem.

Me operacion cezarian kanë kryer lindjen tetë nëna.

Ndërsa për herë të parë kanë sjellë në jetë fëmijë 14 gra.