75 Mall Live Search
14:31 / E Shtunë, 21 Prill 2018 / indeksADMonline

TentojnA� tA� vjedhin naftA�, roja plagos me armA� njA� shqiptar

Tentativa pA�r tA� vjedhur naftA� nA� makineritA� e gazsjellA�sit nA� Berat, ka shkuar keq pA�r njA� prej autorA�ve, i cili mbeti i plagosur me armA� zjarri.

Burime zyrtare sqarojnA� se nA� pranga kanA� pA�rfunduar dy grabitA�sit Shefit MuA�o, 57 vjeA�, banues nA� VA�rtop , PoliA�an dhe Arjan Xhanari, 18 vjeA�, banues nA� VA�rtop, PoliA�an, si roja Klodian Salillari, 38 vjeA� banues nA� Gradisht, PoliA�an.

a�?MA� datA� 20.04.2018, rreth orA�s 23:00 Shefit MuA�o dhe Arjan Xhanari kanA� tentuar tA� vjedhin naftA� nA� makineritA� e parkuara nA� objektin e gazA�sjellA�sit nA� fshatin Mbrakull. GjatA� tentativA�s pA�r tA� kryer vjedhjen janA� pikasur nga roja i objektit, Kodian Salillari, i cili ka qA�lluar me armA� gjahu nA� drejtim tA� tyre, ku si pasojA� A�shtA� plagosur, jashtA� rrezikut pA�r jetA�n, Shefit MuA�oa�?, thotA� policia nA� njA� njoftim.

Pas ngjarjes, roja i objektit Klodian Salillari A�shtA� larguar dhe ka fshehur armA�n e gjahut nA� banesA�. Ajo u gjet mA� pas gjatA� kontrollit tA� ushtruar nga policia nA� banesA�n e tij.

NA� cilA�sinA� e provA�s materiale, policia sekuestroi njA� pushkA� gjuetie dhe 17 fishekA�.

Materialet i kaluan ProkurorisA� sA� Rrethit GjyqA�sor Berat pA�r shtetasin Klodian Salillari, i dyshuar pA�r veprA�n penale, a�?Plagosje e rA�ndA� me dashjea�?, a�?Mbajtja pa leje e armA�ve tA� gjahut dhe sportivea�?, parashikuara nga nenet 88 dhe 280, dhe pA�r pA�r shtetasit Shefit MuA�o, Arjan Xhinari, pA�r veprA�n penale a�?Vjedhje e mbetur nA� tentativA�, kryer nA� bashkA�punim.

Me poshte njoftimi i plote i Policise Berat:

Berat

Tentuan tA� vidhnin naftA� nA� makineritA� e gazsjellA�sit, roja plagos me armA� gjahu njA� nga autorA�t.

Policia e Beratit arreston nA� flagrancA� dy autorA�t qA� tentuan tA� kryenin vjedhje, pA�r veprA�n penale a�?Vjedhje e mbetur nA� tentativA�, kryer nA� bashkA�punima�?

Arrestohet edhe roja i parkingut tA� gazsjellA�sit pA�r a�?Plagosje tA� rA�ndA� me dashjea�?.

SpecialistA�t e Seksionit pA�r Krimet ndaj JetA�s dhe LirisA� sA� presonit bA�nA� arrestimin nA� flagrancA� tA� shtetasve:

a�? Klodian Salillari, 38 vjeA� banues nA� Gradisht, PoliA�an.

a�? Shefit MuA�o, 57 vjeA�, banues nA� VA�rtop , PoliA�an.

a�? Arjan Xhanari, 18 vjeA�, banues nA� VA�rtop, PoliA�an.

MA� datA� 20.04.2018, rreth orA�s 23:00 shtetasit Shefit MuA�o dhe Arjan Xhanari kanA� tentuar tA� vjedhin naftA� nA� makineritA� e parkuara nA� objektin e gazA�sjellA�sit nA� fshatin Mbrakull.

GjatA� tentativA�s pA�r tA� kryer vjedhjen janA� pikasur nga roja i objektit Kodian Salillari i cili ka qA�lluar me armA� gjahu nA� drejtim tA� tyre ku si pasojA� A�shtA� plagosur jashtA� rrezikut pA�r jetA�n shtetasi Shefit MuA�o.

Roja i objektit Klodian Salillari A�shtA� larguar mA� pas nga objekti dhe ka fshehur armA�n e gjahut nA� banesA�, por u gjet gjatA� kontrollit tA� ushtruar nga Policia nA� banesA�n e tij.

NA� cilA�sinA� e provA�s materiale u sekuestrua arma e dyshuar e krimit njA� pushkA� gjuetie dhe 17 fishekA�.

Materialet i kaluan ProkurorisA� sA� Rrethit GjyqA�sor Berat pA�r shtetasin Klodian Salillari, i dyshuar pA�r veprA�n penale, a�?Plagosje e rA�ndA� me dashjea�?, a�?Mbajtja pa leje e armA�ve tA� gjahut dhe sportivea�?, parashikuara nga nenet 88 dhe 280, dhe pA�r pA�r shtetasit Shefit MuA�o, Arjan Xhinari, pA�r veprA�n penale a�?Vjedhje e mbetur nA� tentativA�, kryer nA� bashkA�punima�?, parashikuar nga nenet 134, 22 dhe 25 te Kodit Penal./ Berati.TV

Temat: