10:29 / E Premte, 07 Dhjetor 2018

“The Sun” zbulon video-skandalin e lojtarëve të Arsenalit, thithin ‘hippy crack’

“The Sun” ka zbuluar një video në të cilën disa lojtarë të Arsenalit shfaqen të ngazëllyer në një klub të quajtur Tape Club.

Pinin vodka dhe shampanjë me vlerë më shumë se 2,000 euro secila shishe, duke arritur një llogari afër 30,000 eurove. Megjithatë, imazhet tregojnë qartë anëtarët e “Gunners” duket thithur të ashtuquajturën ‘hippy crack’, shkruan IndeksOnline.

Kjo substancë është oksid azotuar dhe megjithëse nuk është e paligjshme ta zotërosh atë në Angli, është e paligjshme ta shisni atë tek fëmijët nën moshën 18 vjeç. Ky ilaç u bë modë në Mbretërinë e Bashkuar pak vite më parë. Ajo shitet në kanaçe dhe inhalohet nga balona të zakonshëm.

Në video, e regjistruar disa ditë para fillimit të sezonit (në gusht), rreth një tavoline janë parë dhjetëra lojtarë të grupit të Arsenalit, disa të ulur në një divan dhe të tjerë në këmbë.

Gjatë videos, mund të shohim se si Pierre-Emerick Aubameyang, Alexandre Lacazette, Mattéo Guendouzi, Sead Kolasinac dhe Mesut Özil konsumojnë këtë substancë me pëlqimin e punëtorëve lokalë. Me ta janë gjithashtu Shkodran Mustafi dhe Henrikh Mkhitaryan, edhe pse këta dy të fundit nuk janë parë duke përdorur ndonjë tullumbace gjatë videos.

Në rastin e Guendouzi, për shembull, mund të shihni se si ai bie në shtrat, me sa duket pa ndjenja, për disa çaste. Dhe është se ‘hippy crack’ zakonisht ka një efekt të qëndrueshëm prej një minute, por rreziqet e tij janë shumë të larta, pasi ato mund të shkaktojnë humbje të koordinimit, humbje të vetëdijes dhe madje edhe vdekjen për shkak të mungesës së oksigjenit që arrin në tru. /IndeksOnline/. VIDEO