10:58 / E Martë, 01 Maj 2018 / indeksADMonline

Tollovi në Batllavë, kështu po festohet 1 Maji

1 Maji njihet si Dita Ndërkombëtare e Punës dhe shënohet në të gjithë botën, diku me protesta e diku edhe me festë.

Në Kosovë ashtu si shpesh herë dita e sotme po shfrytëzohet për pushim dhe relaksim. Një numër i madh i vizitorëve kanë zgjedhur lokacionin e njohur si “Te plepat” në Batllavë për të kaluar ditën e 1 majit.

Në imazhet e siguruara nga “Indeksonline”, shohim se qytetarët po argëtohen në lokalet afariste në atë zonë.

Ndryshe, Orllani konsiderohet si një nga atraksionet dhe vendet më të pëlqyera për relaksim./Indeksonline/