22:45 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Tottenham e lë Dortmundin me “gishta në gojë”(Video )

Tottenhami e ka mposhtur Dortmundin me rezultat 2-1 në ndeshjen e xhiros së pestë  të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Gjermanët kaluan të parët në epërsi me anë të një goli nga Aubameyang.

Spurs u kundërpërgjigjen duke rikthyer rezultatin me golat e Harry Kane dhe Heung Min Son.

Tottenham me këtë fitore siguron vendin e parë me 13 pikë, tri më shumë se Reali. /IndeksOnline/