13:35 / E Martë, 24 Prill 2018 / indeksADMonline

Trajneri i njohur flet pA�r DjokoviA�in: Kjo A�shtA� arsyeja e dA�shtimit!

Trajneri i famshA�m francez dhe njA�kohA�sisht a�?mA�suesia�? i Serena Williamsit, Patrick Mouratoglou ka folur pA�r ish-numrin njA� nA� botA�, Novak DjokoviA�.

Ai mendon se Nole A�shtA� rikthyer shpejtA� nga lA�ndimi, gjA� qA� po shkakton probleme nA� formA�n e serbit, transmeton IndeksOnline.

a�?UnA� mendoj se Novak u rikthye nA� mA�nyrA� tA� parakohshme, operacioni i tij ishte i vA�shtirA�, dhe ai pushoi vetA�m gjashtA� muaj. Ai u kthye, por dA�shtoia�?, ka thA�nA� Patrick.

Francezi gjithashtu beson shumA� nA� rikthimin e DjokoviA�it.

a�?UnA� jam i lumtur qA� ai ka rikthyer Maria Vajda, ku me tA� ka pasur shumA� sukses. NA�se ai rikthen tA� menduarit e njA� kampioni, atA�herA� do tA� ketA� suksesea�?, shtoi trajneri i Serenas.

DjokoviA� ka kohA� qA� nuk ka fituar ndonjA� titull. PjesA�marrja e fundit ishte nA� Monte Carlo, ku u eliminua hershA�m./IndeksOnline/