13:55 / E Hënë, 05 Nëntor 2018

Trajneri i Zvezdës befason me deklaratën për mungesën e Shaqirit

Xherdan Shaqiri nuk do të udhëtoj në Beograd për ndeshjen e Ligës së Kampionëve që Liverpool zhvillon të martën kundër Zvezdës.

Trajneri i Reds, Jurgen Klopp ka bërë të ditur se në kryeqytetin e Serbisë do të shkoj vetëm të luaj futboll dhe nuk do të jep mundësi për ndonjë situatë tjetër.

Zyrtare: Shaqiri nuk udhëton në Beograd, Klopp tregon arsyen

Mungesën e Shaqirit e ka komentuar edhe trajneri i skuadrës nga shteti fqinjë, Vladan Milojevic.

“Unë nuk e di çfarë të ju them, por pasi jam në këtë karrige unë do të mohohet për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje. Ai (Klopp) e di të gjithë situatën, unë nuk do të kem asgjë për të shtuar. Tani që vendimi i trajnerit është për gjëra taktike apo të tjera , Nuk do ta dija”, tha Milojeviç.

Zvezda dhe Liverpool do të luajnë nesër nga ora 18:55 në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. /IndeksOnline/