16:30 / E Enjte, 14 Qershor 2018

Trofeu më i çmuar arrin në “Luzhniki” (Foto)

Trofeu më i çmuar i futbollit ka arritur në stadiumin rus “Luzhniki”.

Legjenda e Spanjës, Iker Casillas ka qenë përsoni i fundit që e ka përcjellë trofeun drejt stadiumit rus, shkruan IndeksOnline.

Sot fillon kompeticioni më i rëndësishëm, Kupa e Botës, me ndeshjen Rusi – Arabia Saudite.

Takimi i parë i grupit A nis nga ora 17:00, dhe do të jetë e vetmja ndeshje në programin e sotshëm./IndeksOnline/