13:17 / E Hënë, 23 Korrik 2018 / indeksADMonline

UEFA dënon Prishtinën për ndeshjen e Europa League

Prishtina ka mbyllur aktivitetet e saj në Evropë për edicionin 2018.

Ndërsa vazhdojnë vendimet e UEFA-s kundër Prishtinës, shkruan indeksonline.

Klubi është dënuar me 4.000 euro për fishekzjarrët e ndezura dhe të hedhura në ndeshjen e raundit preliminar në Mitrovicë kundër Europa të Gjibraltarit.

Ndërsa edhe në edicionin e kaluar kundër Norrkoping Prishtina ishte dënuar me 3.000 euro për të njëjtën vepër. /IndeksOnline/