23:02 / E Hënë, 13 Korrik 2020

United lëshon fitoren nga duart, Southampton barazon në minutat shtesë

Manchester United nuk ka arritur të shfrytëzoj gabimin e bërë nga Leicester, duke u ndalë në barazim në ndeshjen ndaj Southamptonit.

United ishte në epërsi deri në minutat e fundit të ndeshjes, mirëpo mysafirët arritët të barazonin rezultatin në 2:2, në minutën e 96 të ndeshjes.

Amstrong shënoi i pari për mysafirët, ndërsa me dy gola të shpejtë nga Rashford dhe Martial United përmbysi rezultatin.

Mirëpo në minutën e 96 të ndeshjes, ishte Obafemi ai që ia siguroi një pikë skuadrës së tij në këtë ndeshje./IndeksOnline/

Mos i humb