18:45 / E Enjte, 04 Janar 2018 / indeksADMonline

Vdes në moshën 57 vjeçare aktori i njohur si “Jezusi”

Kevin Short, i njohur edhe si Kevin Lee Light, dhe si një nga figurat më të dashura të West Hollywood, WeHo Jesus, ka vdekur.

Ai ishte 57 vjeç. Lajmi u konfirmua në një post të Facebook nga fqinji i Shortit, Brian Hamilton, i cili përmendi një “sëmundje të shkurtër” si shkak të vdekjes, edhe pse kjo nuk është konfirmuar.

Një anëtar i familjes tha për lokalin WEHOville se Short vdiq më 13 dhjetor dhe se familja e tij mori hirin e tij të mërkurën, shkruan Indeksonline.

Sipas WEHOville, Short ishte profilizuar nëpër disa shitore, duke përfshirë Los Angeles Magazine, Huffington Post dhe gazetën Independent të Britanisë së Madhe.

Ai u shfaq në episodin e komedisë Brody Stevens ‘Comedy Central TV seri “Brody Stevens: Enjoy It ! “Së bashku me Zach Galifianakis./Indeksonline/