17:57 / E Hënë, 16 Shtator 2019

Vedat Muriqi luan nga minuta e parë kundër Alanyasporit

Sezoni i ri futbollistik ka nisur ‘zjarr’ për Vedat Muriqin. 25 vjeçari ka shënuar 4 gola dhe 2 asistime në 5 ndeshje me Fenerbaçen dhe Kosovën.

Muriqi do të kërkoj vazhdimin e formës së mirë kundër Alanyasporit, ndeshja e fundit e javës së 4-të në Superligën e Turqisë.

Sulmuesi kosovar do të luaj nga minuta e parë. Ndeshja fillon nga ora 19:00.

Ky është formacioni i plotë i Fenerbahçes:

 /Indeksonline/