18:43 / E Martë, 11 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Vëllai i Julia Roberts në filmin e regjisorit kosovar, Blerim Gjoci

Aktori dhe regjisori kosovar, Blerim Gjoci ka vite që është shpërngulur në Amerikë ku po ngjet shkallët e suksesit në botën e kinematografisë.

Gjoci madje është duke realizuar një projekt filmik, e pjesë e të cilit është edhe aktori me famë botërore, Eric Roberts, ndryshe vëllai i aktores Julia Roberts, përcjellë Indeksonline.

Është Gjoci ai ka shpërndarë disa postime në llogarinë Instagram, ku shfaqet me aktorin Roberts, ndërsa ka shpalosur edhe një pjesë gjatë xhirimeve të filmit.

Ndryshe, Gjoci njihet si themeluesi i një prej festivaleve që i dhanë rrugë kinematografisë kosovare, veçmas studenteve të filmit në Kosovë,  ‘Nine Eleven’./Indeksonline/

View this post on Instagram

#thefusion #day1 #filming #ericroberts

A post shared by Blerim Gjoci (@blerim.gjoci) on