21:21 / E Hënë, 10 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Përplasen shqiptarët me grekët në New York, ndërhyn policia

Shqiptarët dhe grekët janë përplasur sot në New York, ku u deshtë të ndërhynin policia.

Ngjarja ndodhi në eventin përkujtimor të ekstremistit Kacifas, që u vra në Shqipëri nga Forcat Shqiptare, transmeton Indeksonline.

Përplasja mes dy komuniteteve erdhi për shkak të provokimeve greke, ku njëri nga ta tha: “I kemi vrarë të gjithë çamët, nuk ka më.”

Shqiptarët në dorë mbanin flamuj amerikan dhe atë kombëtar dhe pati pankarta me mbishkrimin “Epiri është Shqipëri”. /Indeksonline/