14:07 / E Martë, 04 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Vendos Qeveria: Gruaja e Rugovës pagë mujore 1000€ + një automjet!

Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë vendim që Fana Rugova, bashkëshortja e presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova, të ketë pagë mujore nga shtetit.

“Propozim-vendimi që znj. Fana Rugova, bashkëshorte e presidentit historik, Dr. Ibrahim Rugova t’i lejohet transfer i mjeteve financiare në muaj në vlerë prej 1000 euro dhe automjet dhe një drejtus”, thuhet në vendimin e Qeverisë “Haradinaj”, shkruan Indeksonline

Temat: