15:15 / E Enjte, 15 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Vidal i thotë ”boll mo” Barçës, kjo është skuadra e tij e re

Corriere dello Sport pohon se Juventusi është i interesuar ta transferojë Arturo Vidalin në janar.

Vidal ka luajtur më parë te Juventusi para se të transferohej te Bayern Munich, nga ku u largua për t’u transferuar te Barça këtë vit.

Gazeta në fjalë shkruan se tani kiliani është një objektiv për liderin e Serie A pas lëndimit të Emre Can, transmeton IndeksOnline.

Image result for emre can injury juventus

Can iu nënshtrua një operacioni më 29 tetor, por ende nuk dihet se sa ai do të mungojë.

Me mungesën e Can, Juve ka mbetur me katër mesfushorë – Pjanic, Matuidi, Khedira dhe Bentacur.

Pavarsisht rezultateve të mira të skuadrës këtë sezon (14 fitore, 1 barazim, 1 humbje), klubi është duke shqyrtuar mundësinë e zëvendësimit të Can, teksa edhe Paul Pogba mbetet një opsion./IndeksOnline/