12:06 / E Diele, 11 Nëntor 2018

Xherdan Shaqiri sfidon dy serbë nga minuta e parë për Liverpoolin

Liverpooli do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në mesditën e sotme në Premier League.

Pas humbjes nga Crvena Zvezda në Beograd, Liverpooli kërkon të reagojë me fitore sot ndaj Fulhamit.

Pas 11 ndeshjeve, Liverpooli është në vendin e tretë me 27 pikë, derisa Fulhami renditet në vendin e fundit me vetëm 5 pikë, transmeton IndeksOnline.

Përndryshe, Jurgen Klopp, trajner i Liverpoolit, ia besuar vendin e titullarit, Xherdan Shaqirit, i cili do t’i sfidojë dy serbë sot – Aleksandar Mitrovic dhe trajnerin, Slaviša Jokanović.

Dhe pak para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet startuese.

Liverpool:

Fulham:

/IndeksOnline/