15:07 / E Enjte, 11 Janar 2018 / indeksADMonline

Zeka i reagon Bajrush Morinës: Malokun nuk e ka vrarë asnjë deputet, atë e ka vrarë Serbia

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milazim Zeka përmes një statusi nëfacebook ka reaguar ndaj deklaratave të Bajrush Morinës për vrasjen e Enver Malokut, i cili kishte thënë se atë e kishte vrarë një deputet me gruan e tij.

Zeka ka thënë se e di për kë po bëhet fjalë saktësisht, po rqë kjo nuk është aspak e vërtetë.

Sipas tij, asnjë deputet nuk është i dyshuar për vrasjen e Enver Malokut, shkruan Indeksonline.

Ky është postimi i plotë:

Bajrush Morina ja huqe keq
Nuk ka vrases te Enver Malokut brenda Kuvendit
Ish kolegu im, Bajrush Morina, sot kur eshte dite zie per te gjithe ata qe e kane daahur, nderuar, respektuar e vleresuar Enver Malokun, doli me nje lajm bombe, duke thene qe “vrasesi i Enver Malokut eshte nje deputet i Kuvendit te Kosoves dhe grueja e tije”!
Me shume saktesi e di se ne kend po aludon Bajrush Morina, mirepo kjo nuk eshte e vertete. Eshte e vertete qe drejtesia nderkombetare ka punuar ne zbardhjen e ketij rasti, edhe te Sabri Hamitit, ama asnje deputet aktual nuk eshte i dyshuar per keto raste.
Enver Malokun e kam pas shef ne QIK nja 9 vite. Pse ka qene shume i zoti, shume i mençur e shume shqiptar, Serbia e vrau, permes mashave te veta ne Kosove!!!