15:05 / E Shtunë, 21 Shtator 2019

Zidane ua mbyll gojën të gjithëve: Nuk largohem nga Reali

Menaxheri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka hedhur poshtë pretendimet në lidhje me dorëheqjen e tij të mundshme dhe pretendon se lidhjet e Jose Mourinho nuk e shqetësojnë.

Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së Los Blancos kundër Sevilla, Zidane u tha gazetarëve: “Ne luajmë kundër udhëheqësve të ligës, duhet të fitojmë. Nuk ka asgjë tjetër. Unë e di vështirësitë e të qenurit në Real Madrid, nuk mund të dështojmë në dy ndeshje. Ne e kemi bërë tashmë në Paris “.

Nëse ai mund të japë dorëheqjen apo jo, ai tha: “Unë nuk mendoj për këtë. Unë thjesht mendoj për të fituar nesër. Ju (gazetarët, ed) jeni këtu për të folur dhe ju e bëni mirë. Vështirësitë për të cilat flasim jashtë nuk mund të kontrollohet “.

Në lidhje me ardhjen e mundshme të Mourinhoh në Bernabeu, francezi tha: “Nuk më shqetëson mua.

Reali nuk kanë pasur një fillim të mbarë të sezonit brenda ose në Evropë. Ata kanë fituar vetëm dy ndeshje të ligës deri më tani dhe kanë humbur 3-0 ndaj Paris Saint-Germain në ndeshjen e tyre të Champions League në mesin e javës.

Raportet kanë pohuar se ditët e Zidane në Real janë të numëruara, me Mourinho të lidhur për ta zëvendësuar francezin./Indeksonline/