17:16 / E Mërkurë, 12 Shtator 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: Serie A pranon kërkesën e Fiorentinas për Astorin

Ish-kapiteni i Fiorentinas i cili vdiç vitin e kaluar pas një sulmi në zemër nuk do të harrohet asnjëherë nga shokët e skuadrës.

Kuvendi i Serie A ka vendosur që të bëjë përjashtim për Fiorentinën që në shiritin e kapitein të mbahen inicialet dhe numri i Astorit.

Kjo ishte kërkuar zyrtarisht nga Fiorentina dhe futbollistët e skuadrës.

Megjithatë, lojtarët e Fiorentinës ishin të gatshëm të paguajnë edhe gjobat për të mbajtur emrin e Astorit në shiritin e kapitenit. /IndeksOnline/