15:18 / E Mërkurë, 25 Prill 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: TFF vendos për ndeshjen e ndërprerë, Fenerbahce – Besiktas (Video/Foto)

Federata e TurqisA� sA� Futbollit ka vendosur pA�r ndeshjen e ndA�rprerA� mes Fenerbahces dhe Besiktasit, e vlefshme pA�r kualifikim nA� finalen e KupA�s.

TFF-ja ka marr vendim qA� ndeshja tA� luhet nga minuta ku ishte ndA�rprerA�, mA� datA�n 3 maj dhe pa spektator, shkruan IndeksOnline.

Poashtu takimin skuadra e Besiktasit do ta nis pa mbrojtA�sin Pepe, i cili ishte ndA�shkuar me karton tA� kuq.

KujtojmA� qA� nA� ndeshjen e 19 prillit, tifozA�t e Fenerbahces sulmuan dhe goditA�n me gjA�sende tA� forta trajnerin Senol Gunes, i cili sA� bashku me dy pjesA�tarA� tA� stafit mbeti i lA�nduar.

Ndeshja nA� momentin e ndA�rprerjes ishte 0 me 0, kurse e para kishte pA�rfunduar 2 me 2./IndeksOnline/