16:33 / E Premte, 23 Mars 2018 / indeksADMonline

Zyrtarisht HTC prezanton Desire 12 dhe Desire 12 Plus (Foto)

HTC ka prezantuar dy smartphones të rinj të rangut të mesëm: Desire 12 dhe Desire 12 Plus.

Desire 12 ka një 5.5 inç dhe Desire Plus 6 inç IPS LCD është një format 18: 9 dhe rezolucion prej 1,440×720 piksele.

Përveç kësaj, Desire 12 ka një procesor MediaTek MT6739, 2 ose 3 GB RAM dhe 16 ose 32 GB memorie të brendshme që mund të zgjerohet me një kartë microSD deri në 2 TB.

Nga ana tjetër, Desire 12 Plus ka Snapdragon 450, 3 GB RAM dhe 32 GB memorie të brendshme, të cilat mund të përmirësohen me një kartë microSD.

Të dy smartfonet kanë një kamerë 13 megapikselë, por modeli Plus gjithashtu ka një kamerë 2-megapikselë sekondar përgjegjës për efektet e portretit. Kamera e përparme e modelit më të vogël ka 5 megapikselë. /Indeksonline/

Temat: