18:01 / E Enjte, 12 Prill 2018

Zyrtarizohet Huawei Y6 (2018) me Face Unlock

Huawei vazhdon me publikimin e pajisjeve nga seria e tij Y.

Linja mA� e re shtesA� A�shtA� Huawei Y6 (2018), i cili ka nisur tA� arrijA� nA� treg sikurse janA� Rusi dhe Filipine.

Huawei Y6 (2018) ka ekran 5.7 inA� me rezolucion HD+, procesor A�Snapdragon 450, me tetA� bA�rthama CPU @1.8GHz dhe GPU Adreno 506.

Telefoni A�shtA� i pajisur me 2GB RAM dhe 16GB memorie tA� brendshme, plus microSD.

Pajisja posedon edhe sensorin fizik tA� gishtA�rinjve dhe pA�r hapjen e saj pA�rdoret Face Unlock.

Kamera ka kamerA� tA� pasme 13MP, ndA�rsa ajo pA�r selfi 5MP me objektiv bazik AR dhe bateri 3000mAh.

Huawei Y6 (2018) do tA� jetA� i pranishA�m nA� ngjyrA�n e zezA�, tA� kaltA�r dhe tA� artA�. A�mimi ende nuk A�shtA� bA�rA� i ditur.

Temat: