22:12 / E Premte, 09 Mars 2018 / indeksADMonline

​Oksford kërkon falje që shleu urimin për Ditën Ndërkombëtare të Gruas

Universiteti prestigjioz i Oksfordit sot ka kërkuar falje për dërgimin e një punonjëse të saj, që të pastrojë shkrimin në shkallë, ku shkruante “Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Gruas”.

Të enjten, një foto u postua në Twitter, ku shihej një grua duke pastruar grafitet në shkallë dhe katër burra që shikonin, raporton CNBC./Indeksonline/