17:42 / E Enjte, 08 Mars 2018 / indeksADMonline

Kështu është zbukuruar bashkëshortja e Lutfi Hazirit për ‘Festën e Gruas’ (Foto)

8 Marsi njihet si “Dita Ndërkombëtare e Gruas”, ndërsa festohet në gjithë botën. Diku me festë e diku me protestë, gjithsesi në këtë ditë të gjitha gratë kërkojnë të drejtat e tyre. Edhe Mirvete Bajrami, bashkëshortja e kryetarit të Gjilanit Lutfi Haziri, sot e ka festuar këtë ditë, madje ajo është zbukuruar, shkruan Indeksonline.


Mirvetja, e cila shpesh është komentuar për stilin dhe bukurinë e saj, sot ajo vjen më e mrekullueshme se kurrë.

Ndryshe ajo njihet edhe si një nga këngëtaret më të njohura të muzikës popullore, por ka vite që nuk është aktive në skenën muzikore./Indeksonline/