11:15 / E Mërkurë, 02 Maj 2018 / indeksADMonline

48 aksidente për 24 orë, dy prej tyre me të vdekur

Edhe në 24 orët e fundit, numri i aksidenteve ka qenë tejet i lartë dhe me viktima.

Në këtë periudhë, janë regjistruar 48 aksidente, dy prej tyre me fatalitet, 25 me të lënduar dhe 21 pa lëndime në njerëz, raporton Indeksonline.

Po ashtu, policia ka shqiptuar 1 mijë tiketa trafiku për kundërvajtësit e komunikacionit.

Për 24 orë, janë arrestuar 13 persona dhe 10 janë dërguar në vuajtje të dënimit. /Indeksonline/