14:54 / E Premte, 25 Shtator 2020

Adebayor po rikthehet në Premier Ligë

Sulmuesi  i njohur nga Togo, Emmanuel Adebayor pritet të bëj një rikthim të befasishëm në Premier Ligë.

Adebayor po kërkohet nga ekipi i ËBA-së. Trajneri, Slaven Billic e pëlqen shumë sulmuesin, transmeton Indeksonline.

Sulmuesi nga Togo në karrierën e tij ka luajtur për katër ekipe në Premier Ligë: Crystal Palace, Tottenham, Manchester City dhe Arsenal.

Së fundmi, ai u paraqit për ekipin e Paraguait, Olimpia Asuncion./Indeksonline/