11:17 / E Martë, 11 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Aktorët e Gjilanit qe pesë muaj s’marrin asnjë centë!

Aktorët e Teatrit të Gjilanit,përkundër punës së madhe dhe përmirësimit të imazhit të qytetit, akomatrajtohen me “pesë paga e gjysmë mangut”.

 Kështu ka bërë të ditur aktori i këtij qytetit, Avni Shkodra.

“Qytetari artdashës, mbi taksën etë cilit funksionon publikja, dhe punëtori i teatrit, nuk e meritojnë njëtrajtim të tillë. Kulturës sonë i duhen njerëz që dijnë dhe duan të krijojnëpolitika kulturore, të cilat i shërbejnë të mirës e përgjithshme”, ka shkruarai. /Indeksonline/

Temat: