75 Mall Live Search
08:03 / E Premte, 21 Qershor 2024 / G T

Argjentina e Messit e nis me fitore në Copa America

Kombëtarja e Argjentinës ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të Kupës së Amerikës.

Kampioni i Botës mposhti 2:0 Kombëtaren e Kanadasë, shkruan Indeksonline

Golat në këtë ndeshje i shënuan: Julian Alvarez dhe Lautaro Martinez.

Një asist e bëri mesfushori i Liverpoolit dhe tjetrin sulmuesi i Inter Miamit, Lionel Messi.

Kujtojmë që Argjentina është në grup me Perunë, Kanadanë dhe Kilim./Indeksonline/