22:55 / E Hënë, 28 Shtator 2020

Arsenali bie në “hunëlesh”, Liverpooli e njofton me humbjen e parë

Liverpool ka arritur të shënoj fitore 3:1 në derbin kundër Arsenal.

“The Reds” e njoftuan me humbjen e parë në sezonin e ri “Topçinjtë”, transmeton Indeksonline.

Golat për Liverpoolin i shënuan: Mane (28′), Robertson (34′) dhe Jota (88′). Kurse në radhët e Arsenal shënoj francezi Lacazette në minutën e 25-të.

Liverpool në tri ndeshjet e para ka piëk të plota, gjithësej 9-të. Kurse Arsenali ka gjashtë pikë./Indeksonline/