23:21 / E Martë, 24 Prill 2018 / indeksADMonline

Audi pA�rballet me defekte, tA�rheq mbi 1 makina nga tregu

Audi ka tA�rhequr rreth 1,2 milion automobila nga e gjithA� bota pA�r shkak se pompa elektrike pA�r ftohje mund tA� mbinxehet dhe eventualisht tA� shkaktojA� zjarr.

TA�rheqja ka tA� bA�jA� me modelin A4 i prodhuar nga viti 2013 deri 2016, A5 i prodhuar nga viti 2013-2017, modeli A6 i prodhuar gjatA� viteve 2012-2015,A� si dhe Q5 SUV i prodhuar nga 2013 deri nA� vitin 2017. /IndeksOnline/

 

Temat: