07:52 / E Diele, 15 Prill 2018 / indeksADMonline

BanorA�t e Makovcit protestojnA� kundA�r vdekjeve nA� aksidente

BanorA�t e fshatit Makovc sot do tA� protestojnA� nA� rrugA�n nA� tA� cilA�n brenda njA� kohe shumA� tA� shkurtA�r janA� shkaktuar disa aksidente me fatalitet.

a�?Duke pas parasysh qA� kjo gjA� po pA�rsA�ritet nA� tA� njA�jtin vend me vite tA� tera dhe jetA�t e njerA�zve A�do ditA� janA� nA� rrezik dhe askush nuk i ka kushtuar vA�mendje, banorA�t e Makovcit janA� kA�mbA�ngulA�s nA� kA�rkesat e tyre ndaj pushtetit lokal dhe atij qendrore, qA� ta��i kushtohet kujdes i nevojshA�ma�?, thuhet mes tjerash nA� njoftim.

Protesta fillon nA� ora 12:00.

NA� KosovA� njA� ndodhin njA� numA�r i madh i aksidenteve, e qA� njA� pjesA� e tyre pA�rfundojnA� me fatalitet./Indeksonline/