19:42 / E Mërkurë, 18 Prill 2018

Bayern Munchen tA� bindur pA�r tripletA�n, pA�rgatisin skemA�n (Foto)

Bayern Munchen A�shtA� skuadra e vetme nA� EvropA� qA� ka gjasa tA� fitoj tripletA�n kA�tA� sezon.

BavarezA�t tashmA� janA� Kampion tA� BundesligA�s dhe do tA� luajnA� nA� gjysmA�finalet LigA�s sA� KampionA�ve dhe nA� finale tA� KupA�s sA� GjermanisA�.

Ata tashmA� kanA� bA�rA� skemA�n se si do tA� shpallA�n Kampion tA� trefishtA� kA�tA� vit, duke u konsideruar si vit perfekt i klubit Gjerman.

NA� LigA�n e KampionA�ve, Bayern do tA� ketA� punA� me Real Madridin dhe nA�se e kalon atA� nA� finale do tA� ndeshet me fituesin e duelit Liverpool a�� Roma.

NdA�rsa nA� KupA�n e GjermanisA� nA� finale do tA� takohet me fituesin e sotA�m tA� duelit Schalke a�� Eintracht Frankfurt.

Edhe pse janA� tA� bindur nA� kA�tA� sukses, Bayerni duhet tA� kaloj pengesA�n mA� tA� madhe tA� quajtur a�?Real Madrida�?. /IndeksOnline/