20:00 / E Diele, 02 Dhjetor 2018

Bentley Continental GT 2019 testohet sa e shpejtë është

Bentley Continental GT 2019 nuk ka as 1 javë të plotë që nga prezantimi dhe menjëherë është testuar në rrugë.

Në këtë video, ekipi i AutoTopNL testojnë përshpejtimin e kësaj makine e cila ka një motor 6.0 litërsh twin turbo W12 nga Bentayga. Continental GT ka 626 kuajfuqi, më shumë se Bentaya e cila ka 600. /IndeksOnline/