13:13 / E Mërkurë, 24 Janar 2018 / indeksADMonline

Bëri foto me të birin në kështjellë, por u shokuan kur panë se çfarë kishe në fotografi (Foto)

Një baba dhe djali i tij duke fotografuar një kështjellë mesjetare pretendojnë se panë diçka jashtëzakonisht misterioze kur u kthyen të shohin fotografinë.

Jon Wickes, 50 vjeç, po ndihmonte djalin e tij 12-vjeçar, Harry me detyrat e shtëpisë, dhe çifti kishte vizituar Eynsford Castle në Kent për të zbuluar historinë e saj, shkruan Mirror, transmeton Indeksonline.

Por, gjatë fotografimit të bazave të kështjellës, Jon arriti të kapte një shifër të pashpjeguar, të mbuluar me një mantel të zi, që qëndronte në sfond. Nuk ishte i sigurt se çfarë ishte njeriu i zi, Jon u bë një hetues paranormal pasi ai nuk e kishte vënë re askënd rreth fotografisë dhe eksperti pohon se nuk ka ‘shpjegim’ për pamjen e murgut.

Sipas legjendës lokale, Jon pretendon se një murg i zi është raportuar të shfaqej herë pas here.

Jon, nga Kent, tha: “Isha mjaft i befasuar kur pashë parë atë pamje. Gjëja e çuditshme ishte se djali im i vogël kishte detyrat e shtëpisë së historisë, prandaj edhe shkuam atje. Ne shkuam vetëm për të marrë disa fotografi sepse donte të dinte se si ishte ndërtuar një kështjellë. E pashë imazhin me figurën në të ishte frikësuese. Pas kësaj kërkova në internet dhe lexova për një murg që shihej në zonë, unë nuk jam me të vërtetë i sigurt për atë lloj gjeje. E pyeta një hetues paranormal se çfarë mendonte ai dhe ai shkoi atje javën e kaluar për ta kontrolluar atë”, pohoi Kent. /Indeksonline/