18:18 / E Martë, 06 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Bornemouth befasia e Premierligës, gjashtë ndeshje pa humbje (Foto)

Bornemouth ka qenë befasia e ndeshjeve të gjysmës së dytë të sezonit në Premierligë, shkruan indeksonline.

Skuadra e drejtuar nga Eddie Hoëe ka gjashtë ndeshje pa humbje në ligën angleze, madje duke mposhtur skuadra si Chelsea, Arsenal dhe Everton.

Në gjashtë ndeshjet e fundit, Bornemouth ka shënuar katër fitore dhe dy barazime, ku ka grumbulluar 14 pikë, më shumë se çdo skuadër tjetër.

Nëse vazhdon me këtë ritë, ata shumë lehtë mund të sigurojnë një vend në Europa League. /IndeksOnline/

Temat: